דיקור סיני – איך זה מתבצע ולפי זה יכול להתאים?

תוכן עניינים

דיקור סיני הוא חלק מהרפואה הסינית שגם היא מחולקת לכל מיני סוגים ותתי סוגים כמו למשל הרפואה הסינית הקלאסית המכונה גם TCM, המשלבת כל מיני שיטות והרפואה הסינית המבוססת על אנרגיית המרדיאנים. הדיקור מבוסס על אנרגיה שבעצם מניעה את החיים בעולם שלנו וגם בגוף הפיזי-נפשי מה שנקרא צ‘י.הצ'י למעשה זורם בערוצי אנרגיה שונים שמניעים את הגוף לרוחבו ואורכו ואלו מכונים מרידיאנים. לאורכם יש כל מיני נקודות המשפיעות על הזרימה האנרגטית, זאת על ידי החדרת מחט עדינה ומאוד דקה. הגוף מפעיל את עצמו לריפוי וחיזוק מערכות שונות בתהליך של הפגת מתחים וכאבים.

איך יודעים איפה לדקר?

מטפלים ברפואה סינית פועלים על בסיס כל מיני שיטות כאשר יש מספר נקודות הנמצאות על גבי המרידאנים עצמם באיברים שונים בגוף שלנו. אין זה אומר שאם כואב לנו באיבר או אזור מסוים, דווקא שם יתבצע הדיקור.

כמה זמן נמשך טיפול של דיקור סיני?

טיפול דיקור ממוצע אורך בין 45-50 דקות, זאת בהתאם למצב המטופל. ככל שהמטופל חלש יותר או צעיר יותר, המחטים יוחדרו פחות זמן. בדרך כלל מדובר בתהליך המבוסס על 15-20 טיפולים ברצף.

לאילו בעיות דיקור סיני עוזר?

דיקור יכול להקל, לסייע ואף לרפא מגוון עצום של בעיות כמו למשל בחילות בהריון, כאבי ראש ומיגרנות, בעיות פוריות, בעיות הקשורות למערכת העיכול, דלקות פרקים ובעיות אורטופדיות שונות כמו כאבי גב למשל או כתף קפואה, דלקות, שפעת, חולשה של המערכת החיסון ועוד. הטיפול אינו מתנגש עם טיפולים אחרים בין אם אלטרנטיבים ובין אם מהרפואה המערבית הקונבנציונלית, אינו גורם לתופעות לוואי קיצוניות, התמכרות או בעיות אחרות. הטיפול אינו כואב, אלא גורם לתחושה של זרם קל בזמן החדרת המחט.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: