רישיון לקנאביס כדאי לדעת

תוכן עניינים

אחרי אינספור מחקרים שנעשו בנושא, נמצא כי קנאביס המופק מצמח המריחואנה בעל השפעות חיוביות ומגוון של סגולות רפואיים המסייעים לאנשים ומטופלים רבים להפחית בצורה משמעותית את הכאבים ואת התסמינים מהם הם סובלים כתוצאה מבעיות ומחלות רפואיות המוגדרות קשות. בכדי שניתן יהיה לצרוך את המוצר באופן חוקי כאן בישראל, יש לרכוש אותו רק מאדם, בית מרקחת או עסק שיש לו רישיון לקנאביס.

 

רישיון לקנאביס איך זה עובד?

למרות כי מריחואנה רפואית מוגדרת כחוקית, חשוב לזכור כי קנאביס נחשב לסם מסוכן וזו לא תרופה. יחד עם זאת, כן נמצא כי הקנאביס מסייע ומקל על חולים במגוון של מצבים. מדינת ישראל מקיימת את הוראות פקודת הסמים, אך מאז שהקנאביס מוגדר חוקי בחלק מהמקרים, התקנות ישתנו. מדינת ישראל קבעה מתווכה המסדיר את מכירת מוצרי הקנאביס השונים והמטופלים יכולים לרכוש את מוצרי הקנביס אך ורק לשימוש למטרותיהם הרפואיות ממי שמחזיק ברישיון קנאביס.

 

איך מוציאים את הרישיון?

התהליך יכול לקחת בין כמה ימים לכמה חודשים והוא משתנה בהתאם לכל מיני פרמטרים אותם קבעה מצד אחד המדינה ומצד שני בהתאם למצבו הפיזי והנפשי של המטופל. יש בעיקרון שתי דרכים שמאפשרות לקבל את הרישיון. האחת היא באמצעות ביקור במרפאות חוץ והשני על ידי הגשה בקשה מסודרת בעזרת מומחה. חשוב להכיר בכך שמיום ליום רשימת ההתוויות שמשרד הבריאות מגדיר משתנה ואף גדלה.

באילו מחלות ניתן ומומלץ לטפל בקנאביס רפואי?

המצבים הרפואיים בהם מומלץ לטפל בקנאביס רפואי הם תסמונת טורט איידס, אנשים הסובלים מכאבים כרוניים לאורך זמן, פרקינסון, סרטן, קרוהן, קוליטיס וטרשת נפוצה. בדרך כלל, מטופלים הסובלים מאחת המחלות הללו מקבלים הנחיות מהרופא שלהם לגבי איך הם יכולים לצרוך באופן קבוע קנאביס רפואי.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: