כתבות בנושא בריאות הנפש

בריאות הנפש וכל הקשור לכך תמיד נחשב 'טאבו': "אסור", כביכול, לדבר על כל נושאי הפסיכיאטריה והפסיכולוגיה למיניהן. תפיסה זו הינה מאוד מצערת, כיוון שחשוב מאוד כי תהיה מודעות ופתיחות לעניינים שבנפש ולבעיות מסוג זה.

כדאי להתייחס לתחום בריאות הנפש כתחום ברפואה ובריאות לכל דבר. לדוגמא, כפי שאתה הולך לרופא כאשר יש לך כאב גופני על מנת לטפל בו ולהרגיש יותר טוב – באותה מידה, תלך לאיש מקצוע כאשר כואבת לך הנפש, כדי להרגיש טוב.

כולנו, או רובינו לפחות, יכולים להרוויח מעזרה הניתנת מאנשי מקצוע אשר עוסקים בנפש, בין אם זה פסיכותרפיסט, פסיכיאטר, צוות מקצועי הפועל במסגרת פנימיה לילדים בסיכון, וכו'. בשנת 2021 אנו יכולים לשחרר את כל הסטיגמות המתקשרות לענייני הנפש. רק כך נוכל לחיות יותר טוב.
הרי רבים סובלים מחרדה, דיכאון ועוד עניינים לא נעימים, בטח לאחר האתגרים שהביאה הקורונה. בשנת 2020, עקב ההשלכות הבריאותיות והכלכליות של המגפה, נראתה עלייה בקרב הדיוווחים על חרדה ודיכאון, כמו גם בקרב הפונים אל פסיכולוגים.
לכן, לכל מי שמרגישים צורך בסיוע נפשי – דעו כי אתם לא לבד וממש אינכם היחידים!

טיפול באומנויות
בריאות הנפש

מה הקשר בין כעס לבין טיפול באומנויות?

זעם הוא רגש שמוכר לכולנו. כולנו ”חוטאים ברגש הזה“ בכל מיני מצבים וסיטואציות בחיים שלנו. בתרבות ובחברה שלנו בדרך כלל אנחנו מוקיעים את הרגשות הללו

מרפאות בריאות הנפש
בריאות הנפש

מה תפקידן של מרפאות בריאות הנפש?

התחום של רפואת הנפש עלה מדרגה בשנים האחרונות וכבר לא מדובר בנושאים שאסור להזכיר אותם או לדבר עליהם בקול רם. בעיות נפשיות יכולות לתקוף כל