טיפול בכוסות רוח – למי הוא מתאים ומה היתרונות שלו

תוכן עניינים

ממש כמו דיקור סיני, גם טיפול בכוסות רוח לקוח מהרפואה הסינית ויש לו היסטוריה עתיקת שנים. הטיפול בכוסות רוח מתאים לכל מי שסובל מכאבים אבל בעיקר לאנשים הסובלים מפציעות ספורט, עוויתות שרירים ודלקות. מה שעושה המטפל במצב כזה הוא למקם את כוסות הרוח על גבי כל האזור הפגוע או הכואב. חשוב לזכור כי כתוצאה מטיפול של כוסות רוח העובד על יצירת וואקום, נוצרים שטפי דם כאלה שטחיים על גבי העור שנעלמים לאחר מספר ימים.

 

איך עובד טיפול בכוסות רוח?

מטפל ברפואה סינית אורי אלטר טוען כי מדובר באחת השיטות היעילות לריפוי. מה שבעצם קורה הוא שהוואקום מושך את הרקמות ושהגוף מזהה את אותו שטף דם הוא שולח לאזור דם שהוא מאוד עשיר בחמצן. מה שאנחנו יודעים הוא בעצם שכאשר שריר מתכווץ אחרי שאין לו מספיק חמצן, ברגע שהוא מקבל את החמצן הזה, הוא הופך למאוד רפוי. בשילוב עם החמצן, הגוף שולח חומרים נוגדי דלקת שבעצם מקלים על הדלקת במידה והיא קיימת. על פי הרפואה הסינית הגוף מחולק לערוצי מרידאנים שדרכם זורמת האנרגיה בגוף המכונה צ‘י.

ברגע שיש כאבים, נוקשות או איזו שהיא הגבלה בתנועה, זה אומר שיש חסימה ואז האנרגיה לא זורמת. השימוש בכוסות הרוח לאורך כל אותם מרידאנים פותח את החסימות שקיימות הן בעור והן ברקמות השריר העמוקות ואז האנרגיה זורמת בצורה טובה יותר. במצבים של כאב מקומי נהוג להניח כמה כוסות למשל רבע שעה בערך.

 

אם הכאב נמצא באזור שהוא יותר רחב, מעבירים כוסות לאורך כל אותו אזור. כל מקרה מטופל באופן שונה וניתן לטפל באמצעות כוסות רוח במגוון של בעיות כמו שיעול, צינון, דלקת ריאות, שרירים תפוסים ועוד.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: