סובלים מלחץ מעל העיניים? ייתכן וזו מיגרנה

תוכן עניינים

אנשים רבים בארץ או בעולם סובלים ממיגרנות. מדובר בהתקפה של כאבי ראש שקשה מאוד להרגיע אותם. אנשים אלה סובלים כאבים אמיתיים. לעיתים קרובות, הכאבים אפילו גורמים להם להפסיק לעשות את מה שעליהם לעשות בשגרה. המיגרנה מגיעה ללא הכנה ולא תמיד יש לה סימנים מוקדמים. כשהיא מגיעה, היא פשוט מגיעה בהפתעה. אין זה פשוט להתמודד עם המיגרנות, שכן כיום לרפואה אין פתרון ממשי כנגד הכאבים, מלבד תרופות חזקות לשיכוך כאבים. גם הן נמצאו כלא תמיד יעילות, או כאלה שבאמת מרגיעות את הכאב. יתרה מכך: אנשים רבים סובלים ממיגרנות בלי שהם בכלל יודעים או מבינים את זה. המיגרנה יכולה לתקוף בסוגים שונים של תחושות או כאבים, כל אדם יכול להרגיש את הכאבים באזור אחר של הראש וכמובן להתמודד בצורה שונה עם איך שהוא מרגיש.

איך נדע כי לחץ מעל העיניים מסמן על מיגרנה

לבדוק, לאבחן ולטפל במיגרנה יכול להיות דומה לרדיפה אחרי רוח רפאים בלתי נראית. גם מי שבטוח שכאב הראש שתוקף אותו הוא מיגרנה – עד שיגיע לראות רופא, ייעלמו התסמינים שהוא חש. הוא יוכל רק לתאר את מה שהוא הרגיש, מבלי שהרופא יוכל לבדוק בזמן אמת מה קורה לו או מה עובר עליו. אתגר נוסף שקיים בדרך לאבחון המיגרנה קשור בכך שהיא יכולה להופיע במגוון רחב של צורות או אזורים: לחץ ברקות, כאב שמפלח את הראש מצד לצד, או פשוט חולשה כללית, עם כאבי ראש שדומים לאלה שחשים כשעולה החום. לאחרונה ישנה סבירות שגם מי שסובל מלחץ מעל העיניים סובל בעצם ממיגרנה ולא מכאב ראש רגיל. הדרך הנכונה לעזור לו ולטפל בו היא על ידי שימוש בשיטות שבכל זאת מקלות על כאבי המיגרנות. בשנים האחרונות, נפוץ מאוד טיפול בוטוקס למיגרנה וייתכן שאפשר יהיה להיעזר בזה.

לחץ מעל העיניים

מה עושים עם מיגרנה?

חלק לא מבוטל מההתמודדות עם המיגרנה נעוץ בעצם הידיעה שהיא קיימת ומלווה את השגרה ויכולה לתקוף בכל רגע וכאמור – ללא הכנה מוקדמת. למרות היותם של התסמינים חמקמקים ואפילו בלתי נראים או קשים לתיאור, חשוב בכל זאת להגיע לרופא בכל פעם שחשים את הכאב, או חוסר הנוחות, על מנת שהוא יבדוק לעומק מה קורה. חשוב מאוד לתאר במדויק את התחושות ולהצביע ככל האפשר על המיקומים המדויקים שבהם חשים את הכאבים או את חוסר הנוחות. כאשר מדובר בכאב מפלח או בלחץ שחשים ממש מעל העיניים, יש חשיבות בציון של עובדה זהו, על מנת שהרופא יוכל לוודא ככל יכולתו שאכן מדובר במיגרנה ולא חלילה בבעיה אחרת שהמטופל אולי סובל ממנה. לאחר שהרופא יראה ויבין במה מדובר, יהיה לו קל יותר להציע את הטיפול המתאים ביותר.

איך מטפלים במיגרנה?

כאמור, אין זה פשוט לטפל במיגרנה, בדיוק כשם שקשה לאבחן אותה ולהבין את מה שגורם לה. בשנים האחרונות, הבוטוקס החל לשחק תפקיד מרכזי וחשוב – לא רק בעולם הרפואה האסתטית, אלא נראה שהוא גם יכול להקל רבות על מי שסובל ממיגרנות. השימוש בחומר דומה לשימוש שלו לצרכים של קוסמטיקה רפואית: הזרקה אל מתחת לעור באזור שנוטה לכאבים, עיצוב ומיצוק של החומר מתחת לעור ומעקב אחרי תחושותיו של המטופל. רופאים רבים ממליצים על הטיפול, בזכות שיעורי ההצלחה הגבוהים שלו, הדיווחים של עוד ועוד מטופלים על התרומה של הבוטוקס לתחושות הטובות וההקלה שהם חווים בזמן שהמיגרנה תוקפת. עם הזמן, לבטח יהיו בתחום זה חידושים והתפתחויות נוספים.

לעיתים, כדאי לנסות ולשלב בטיפול את הרפואה המשלימה. למשל, את עזרתם של מטפלים ברפואה סינית.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: