טיפול טבעי לדלקת בקיבה – המלצות וטיפים

תוכן עניינים

דלקת בקיבה נוצרת בקרום שמצפה את הקיבה שלנו. שהקיבה נמצאת במצב מאוזן היא עמידה ומחזיקה את התהליך החומצי שנוצר בה. במצבים בהם האיזון הזה מופר, דפנות הקיבה נפגעות וזה מעודד גירוי ובמקרים חמורים מוביל לדלקת. הדלקת מופיעה בכל מיני אופנים ותסמיניה כוללים בין השאר בחילות, הקאות, חוסר תיאבון, קשיים בתהליכי העיכול, עייפות ולעתים חום ודימום מהקיבה. טיפול טבעי לדלקת בקיבה במקרים רבים מקל על התסמינים הללו ואף מרפא את הדלקת לחלוטין.

 

מה גורם לדלקת ואיזה טיפול טבעי לדלקת בקיבה קיים?

יש מגוון רחב של גורמים להיווצרות דלקת בקיבה כמו למשל זיהום הנוצר כתוצאה מחיידק ההליקובקטר פילורי, טראומה או מחלה קשה, מערכת חיסון חלשה (בעיקר אצל חולים במחלות כרוניות), נגיפים, עישון, רפלוקס ואפילו לחץ וחרדה יכולים לגרום לזה. כדי להתאים את הטיפול יש קודם כל לאבחן את הדלקת באמצעות בדיקת גסטרוסקופיה ותשאול קליני. הטיפול נקבע לפי הצרכים של כל מטופל והתייחסות לגרומים כמו קור וחום, עודף ומחסור, יובש ולחות, מצב פיזי ומצב נפשי. יש מקרים בהם יתאימו צמחי מרפא לחרדה במקביל לצמחים שמטפלים לדלקת כמו ג‘ינג'ק, ליקריץ, שומר, זאת במטרה לאזן את הגוף הנפשי.

דלקת בקיבה המלצות תזונתיות

  • מיץ כרוב – תורם להמרצת זרימת הדם לריריות בקיבה ומסייע בחיזוק הריריות.
  • מיץ אלוורה- הצמח בעל תכונות אנטי דלקתיות ומרגיעות, מקל במצבים של כאבים.
  • לימון – בזמן ששותים את מיץ הלימון הוא הופך לבסיס בקיבה ומקל בתהליך החומציות שנוצר במערכת העיכול כאשר יש פגיעה בדפנות הקיבה. ניתן להמתיק עם דבש.
  • בננה – עשירה במגנזיום ותורמת לנטרול החומציות בקיבה. מפחיתה מצבים דלקתיים.
  • כורכום – בעל תכונות אנטידלקתיות עוצמתיות, מסייע בריפוי הדלקת.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: