הקשר בין יחסי מין לבריאות הנפשית שלכם

תוכן עניינים

אינספור מחקרים נעשו על הקשר שבין קיום יחסי מין באופן קבוע לבין הבריאות הפיזית והנפשית שלנו. למעשה, מחקר שנעשה בסוף שנות ה-90 ופורסם במגזין ידוע בשנת 97 מצא כי אצל גברים אשר דיווחו על יותר מ-2 אורגזמות בשבוע דווח על שיעורי תמותה נמוכים פי שניים, אם משווים אותם לגברים עם חיי מין בתדירות פחות גבוהה. בנוסף, נמצא כי אנשים המקיימים יחסי מין באופן קבוע מפחיתים את הסיכוי להיווצרות מצבים רפואיים ומחלות לרבות שבץ, מחלות לב, מחלות הקשורות לכלי הדם, סרטן הערמונית, סרטן השד ועוד.

 

איך שומרים על פעילות מינית טובה שתורמת לבריאות הנפשית?

קודם כל, אם אתם מרגישים שאתם סובלים מאין אונות או בעיה אחרת הקשורה לקיום יחסי מין, חשוב לטפל בזה בזמן ולהבין מה הסיבה לבעיה. ניתן לחזק את כוח הגברא באמצעים טבעיים ובשיטות נוספות שאינן טבעיות. בנוסף, חשוב לגוון בחדר המיטות ולשמור על תקשורת טובה בין שניכם. נסו להבין ואפילו לשאול בצורה ישירה מה בן או בת הזוג שלכם אוהבים. תוכלו לרכוש משחקי מין מסוגים שונים ולהפתיע את החצי השני שלכם. תזכרו תמיד שהקשר בין יחסי מין לבריאות הנפשית שלכם נובע מתקשורת טובה ביניכם.

הקשר בין יחסי מין לחיזוק המערכת החיסונית

אם עדיין לא השתכנעתם, דעו כי פעילות מיני אינטנסיבית (2-3 פעמים בשבוע) תורמת לחיזוק נוגדנים מסוג אימונוגלובין. אלו מסייעים לחזק את הגוף מפני מחלות זיהומיות, שפעות מסוגים שונים והתקררות. כך שיחסי מין קבועים ישמרו עליכם גם בפן הפיזי בפני מחלות שונות.

 

פחות לחץ פחות סטרס פחות כאבים

בנוסף, סקס תורם לשינה טובה יותר וזאת משום שבמהלך האקט המיני הגוף מייצר אוקסיטוצין ובכך מקל להירדם. הוא מפחית לחץ לאורך זמן, מקל במצבים של כאבים כמו דלקות, כאבי ראש ושרירים תפוסים. זו הסיבה שאחרי פעילות מינית אנחנו מרגישים רגועים ולרוב רוצים לישון.

 

כעת כל שנותר לכם הוא לא להיכנע לעייפות של סוף היום ובמקום לצפות בעוד פרק בסדרה, פשוט להיכנס לחדר השינה, להדליק כמה נרות ולהדליק את הצד השני. שני הצדדים ירוויחו מהפעילות המשותפת המהנה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: