צרבת או התקף לב?

תוכן עניינים

יש הבדל מהותי בין צרבת לבין התקף לב, מה גם שצרבת וכאבים בחזה הם שני דברים שונים, אבל וזה אבל גדול, שניהם יכולים ליצור בדיוק את אותן התחושות ואפילו לעתים להוביל לאבחון שגוי בהקשר של מקור הכאבים ותחושת התעוקה באזור החזה.

 

סימני אזהרה של צרבת או התקף לב שכדאי להכיר

רובנו מכירים את התחושה של שריפה באזור החזה שמלווה אותנו אחרי ארוחה כבדה. לעתים התחושה הזו כי כתוצאה מאכילה של מזונות חריפים או מטוגנים, אבל לא בהכרח. יחד עם זאת, כאבים בחזרה, לא פעם מעידים על סוגים שונים של מחלות לב והאבחנה הזו יכולה להיות בדיוק ההבדל בין חיים לבין מוות. צרבת זו לא מחלה.

מדובר בתסמין שמלווה בתחושת צריכה שמגיע מאזור הבטן ועולה לעתים עד הצוואר. החומצות שיש בקיבה עולות חזרה לוושט ועלולות במקרים מסוימים להשאיר לנו בפה טעם חמוץ. במצב נורמלי החומצות לא עולות מעלה, בשל שריר סוגר הוושט. העניין הוא שיש מצבים שבהם צרבת ”מתחזה“ להתקף לב וגורמת לכאבים של ממש בחזה. האבחון לא פשוט, לפעמים בלתי אפשרי ולכן יש כמה מצבים בהם מומלץ לפנות לבירור רפואי, אפילו למיון והם:

  • לחץ פתאומי וכאבים המוחצים ומתהדקים באזור מרכז החזה.
  • אי נוחות באזור של החזה בשילוב של קוצר נשימה, הזעת, תחושה של סחרחורת ובחילה.
  • כאבים המתפשטים גם לאזור הגב, הכתפיים, הלסת והזרועות.
  • לחצים בזמן פעילות גופנית.

קיימת חשיבות רבה לאבחון מדויק ונכון. לכן, אם אתם מרגישים שלעתים קרובות אתם סובלים מצרבת, שווה לפנות לרופא המטפל שלכם שיפנה אתכם במידת הצורך לרופא גסטרו ומשם לבדיקות מתאימות. בנוסף, אם המומחה יראה בכך צורך, יכול להיות שתופנו גם לבדיקות אצל קרדיולוג כדי לשלול בעיות ומחלות לב.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: